Prelegenci
"Hodowla i rozród koni. Jak wyhodować czempiona"
2024 II Ogólnopolska konferencja online
lek. wet. Anna Niemiec
poprowadzi webinar
"Najczęstsze przyczyny niepłodności klaczy"
Jest absolwentką Wydziału Medycyny
Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Odbyła wiele szkoleń w klinikach w kraju oraz za granicą - w Austrii oraz w Niemczech. Po ukończeniu studiów wyjechała do Belgii, aby tam pracować jako lekarz weterynarii w Centrum Inseminacji i Embriotransferu w Oudsbergen. Od 2022r. pracuje w Katedrze Rozrodu
Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na stanowisku asystenta dydaktycznego oraz lekarza terenowego.
W swojej praktyce klinicznej zajmuje się m.in. leczeniem niepłodności, prowadzeniem ciąży, embriotransferem, opieką okołoporodową oraz neonatologią. W swoich badaniach skupia się przede wszystkim na nowoczesnych technikach wspomaganego rozrodu. W wolnym czasie podróżuje oraz doskonali swoje umiejętności kulinarne. Była zawodniczką w dyscyplinie skoki przez przeszkody
Jarosław Lewandowski
poprowadzi webinary:
-
"Ocena liniowa koni i ocena źrebiąt ras szlachetnych (w programach hodowlanych koni ras: sp, wlkp i m)"
-
"Zasady rejestracji koni i źrebiąt w PZHK i wpisu do ksiąg koni ras szlachetnych"
Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (Wydział Nauk o Zwierzętach), z praktyką w jednostkach zajmujących się hodowlą i treningiem koni w Niemczech, Szwajcarii i we Francji.
Jako dyrektor od 2004 roku kieruje jednym z najprężniej działających okręgów w ramach PZHK, Kujawsko – Pomorskim Związkiem Hodowców Koni w Bydgoszczy. Współorganizator czempionatów źrebiąt i młodych koni, inicjator cyklu imprez hodowlanych Dni Polskich Koni Sportowych, długoletni przewodniczący Komisji Księgi Stadnej Polskiego Konia Sportowego, sędzia dyscypliny skoki przez przeszkody.
Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Związku Hodowców Koni. Od wielu lat zajmuje się oceną koni i wpisem do ksiąg, ma olbrzymią wiedzę i doświadczenie. Zajmuje się też ocena liniową koni
Kamil Ogórek
poprowadzi webinar
"Przygotowanie źrebiąt do pokazów i czempionatów"
Z końmi związany jest od najmłodszych lat. Swoje doświadczenie zdobywał pracując w stajniach sportowych i hodowlanych. Aktualnie wraz z żoną prowadzi własny ośrodek hodowlany na terenie Dolnego Śląska, w którym zajmuje się hodowlą koni sportowych własnych i od klientów, związanych ze sportem jeździeckim na najwyższym poziomie.
Głównym celem w funkcjonowaniu tej stajni jest stworzenie takich warunków dla młodych koni, aby od pierwszych dni swojego życia miały szansę wychowywać się w zgodzie z ich natura, jednocześnie budując z nimi relacje oparta na wzajemnym szacunku i zaufaniu do ludzi.
Uczestniczy w wielu imprezach hodowlanych, prezentując wyhodowane źrebięta i młodzież na czempionatach na terenie całego kraju. Duży nacisk kładzie na wychowanie i przygotowanie źrebiąt do uczestnictwa w tego typu imprezach, czego potwierdzeniem jest wiele zdobytych tytułów i nagród.
lek. wet. Radosław Chybin
poprowadzi webinar
"Żywienie i chów w okresie ciąży i karmienia, a zdrowie i wady postawy u źrebiąt"
lekarz weterynarii, absolwent Wydziału Weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.
Doświadczenie zaczął zdobywać już czasie studiów pracując z lekarzami weterynarii w renomowanych stadninach za granicą, m. in. w Zangersheide. Po ukończeniu studiów pracował w Stadninie koni Gestut Lewitz pod wodzą światowych autorytetów w dziedzinie rozrodu koni i chirurgii. W 2015 roku otworzył własny gabinet Equimedic, oferując leczenie ambulatoryjne i stacjonarne w zakresie rozrodu, ortopedii, stomatologii, badań kupno-sprzedaż i pomocy w nagłych wypadkach. Hodowla koni sportowych była pasją na długo przed rozpoczęciem studiów. Własny program hodowlany pod przydomkiem "De Maya" ma już pierwsze sukcesy w postaci finalistów czempionatu źrebiąt Z Festival w Belgii, a najstarsze wyhodowane konie stacjonują w znanych zachodnich stajniach- u Ludgera Beerbauma i VDL Stud
Marek Piętka
poprowadzi webinar
"Wpływ sposobu odchowu źrebiąt i młodzieży na ich charakter w dorosłym życiu"
Hodowca koni, prezes Związku Hodowców Koni Ziemi Lubuskiej i członek zarządu PZHK.
Hodowlą koni zajmuje się od 1997r. Prowadzi małą rodzinną hodowlę koni.
Zajmował się też na zlecenie dla innych osób chowem koni, wyźrebieniami i odchowem źrebiąt.
Sukcesy hodowlane:
Koń Paco (Contendor-Paloma-Eskudo) 2010
W 2015 - mistrz Polski Młodych Koni w WKKW pod Darią Kobiernik
W 2017- ukończył ME juniorów pod Anną Karpińska
Następnie pod Pawłem Spisakiem doszedł do poziomu 3*
Od 2019 startuje pod Matieu Esser-Diaz zdobywając dwukrotnie w Mistrzostwo Hiszpanii Młodych Jeźdźców oraz w roku 2022 zdobył brązowy medal w Mistrzostwach Hiszpanii seniorów.
Hicora(Contendor-Herbia-Silver) poziom 3* pod Darią Kobiernik
Hariett(Ludger-Herbia-Silver) wygrała puchar Polski w WKKW koni 6-letnich w sezonie 2022 pod Darią Kobiernik.
Wyhodowane przez niego konie biorą udział w czempionatach użytkowych młodych koni i osiągają sukcesy.
Piotr Kuczyński
poprowadzi webinar
"Związek Hanowerski - zasady rejestracji i wpisu koni do księgi. Wymagania stawiane klaczom i ogierom"
Jest przedsiębiorcą urodzonym w Gnieźnie, w pobliżu Stada Ogierów i tam też rozpoczął swoją przygodę z końmi. W wieku 21 lat wyjechał do Niemiec w okolice Hamburga i rozpoczął pracę z młodymi sportowymi końmi u Martina Klintworta, hodowcy, zawodnika, a obecnie członka komisji oceny ogierów i przyjaciela. U niego pracował, startował na zawodach i uczył się hodowli przez dziesięć kolejnych lat. Rocznie rodziło się tam około 40 źrebiąt. Liczne kontakty i przyjaźnie zaowocowały chęcią rozpowszechniania tej myśli hodowlanej na nasz polski grunt.
Od 6 lat jest przedstawicielem Związku Hanowerskiego w Polsce oraz Stada Ogierów Celle. W następnych latach oferta proponowanych przeze mnie Ogierów rozszerzyła się o stację Pape, Beckmann, Hoffrogge, a od zeszłego roku o stacje Völz. Kontakt z hodowcami daje dużą satysfakcję, a za największy sukces hodowlany uważa to, że w roku 2023 Polska odnotowała największą ilość urodzonych hanowerskich źrebiąt. Wyprzedziliśmy pod tym względem 17 krajów z Europy i nie tylko
Magdalena Stanik
poprowadzi webinar
"Wpływ sposobu odchowu źrebiąt i młodzieży na ich charakter w dorosłym życiu"
Jest certyfikowaną instruktorką Monty Roberts. Pracuje z końmi metodami bez użycia siły, opartymi na psychologii koni i zrozumieniu ich naturalnych, instynktownych zachowań. Propaguje imprinting źrebiąt, szkolenie z imprintingu odbyła u dr. Roberta Millera (USA), twórcy tej metody. Hoduje konie sportowe, głownie ujeżdżeniowej, a w hodowli skupia się nie tylko na eksterierze i ruchu konia, ale też na charakterze.
Z zamiłowania trenuje ujeżdżenienie. W swojej pracy łączy klasyczny trening z wiedzą o psychologii koni, ich sposobie komunikowania się, uczenia się i postrzegania otaczającej rzeczywistości. Szkoli konie i ludzi. Pomaga koniom I ludziom współpracować ze sobą, jak też radzić sobie ze stresem, nowymi trudnymi wyzwaniami.
Rafał Parkitny
poprowadzi webinar
"Spotkanie z hodowcą: Parkitny Konie Sportowe"
Rodzina Parkitnych zajmuje się hodowlą koni sportowych od 1956 r, to już trecie pokolenie, gospodarstwo znajduje się w Kotlinie Jeleniogórskiej na 300 ha. W takich warunkach konie mają możliwość prawidłowego rozwoju fizycznego i psychicznego. Plan hodowlany jest to rozpisany na wiele pokoleń. Opiera się głównie na koniach półkrwi z przeznaczeniem do skoków i ujeżdżenia, ale hodowla może pochwalić się też sukcesami swoich koni w powożeniu.
Konie Parkitny mogą pochwalić się wieloma sukcesami, m.in. koń Mozart P, syn ogiera Corleone Z w 2009 r brał udział w Mistrzostwach Świata Młodych Koni, koń Maximus, który startował w Mistrzostwach Świata w Powożeniu, wiem innych brało udział w prestiżowych zawodach, pokazach. Aby uzyskać jak najlepsze konie z predyspozycjami do sportu, dobrą psychiką i poprawną budową, właściciele stadniny stale ulepszają materiał genetyczny, sprowadzają też nasienie z Niemiec, Belgii i Holandii. Na zdjęciu Rafał Parkitny z synem Maksymilianem na koniu.
Beata Kapica
poprowadzi webinar
"Rasa Śląska- najnowsze statystyki, zasady wpisu do ksiąg klaczy i ogierów oraz dobór ogierów według rodów"
Hodowczyni koni rasy śląskiej z wieloletnim doświadczeniem. W jej stajni urodziła się brązowa medalistka Mistrzostw Świata Młodych Koni w powożeniu, Mistrz Polski Młodych Koni w powożeniu, zwycięzcy prób dzielności, laureaci krajowych czempionatów hodowlanych oraz ogiery wcielone do hodowli.
Od 2006 roku członek Komisji Księgi Stadnej Koni Rasy Śląskiej. Dyrektor Dolnośląskiego Związku Hodowców Koni
Tomasz Olszewski
poprowadzi webinar
"Kierunki i trendy w hodowli koni skokowych"
Zajmujemy się profesjonalną hodowlą koni sportowych od wielu lat. Naszą misją jest tworzenie optymalnych warunków rozrodu, wzrostu oraz treningu koni użytkowych. Końmi zajmujemy się od 2009 roku, kiedy to kupiliśmy naszego pierwszego konia tj. klacz Lunę po Heartland. Od tamtego czasu dużo się u nas zmieniło, ukierunkowaliśmy się na hodowlę koni skokowych opierając się na najlepszych i sprawdzonych liniach żeńskich. Konie naszej hodowli chodzą już po pastwiskach 6 kontynentów. Nasi klienci pochodzą z bardzo odległych zakątków świata takich jak: Nowa Zelandia, Republika Południowej Afryki, USA, Kanada, Australia, Argentyna czy Zjednoczone Emiraty Arabskie. Można je znaleźć w każdym kraju Europy Zachodniej i Środkowej.
II Ogólnopolska Konferencja online
"Hodowla i rozród koni.
Jak wyhodować czempiona"
już od 11 kwietnia 2024
-
10 webinarów
-
ok 25 h szkoleń
-
10 tematów ważnych dla hodowców
-
10 prelegentów
-
2 lekarzy weterynarii,
-
7 hodowców,
-
3 przedstawicieli Związków Hodowców Koni
-
behawiorystka, trenerka
Jak to działa?
-
codziennie 1 webinar online na żywo od 19.00
-
w weekendy 2 spotkania od 10.00
Weź udział i zbądź wiedzę, popartą wieloma latami doświadczeń naszych prelegentów!
Zdobądź praktyczną wiedzę i wykorzystaj ją w swojej pracy!
Dołącz do wydarzenia już dziś w promocyjnej cenie!
Konferencja online Hodowla i Rozród Koni