top of page
Żywienie i chów w okresie ciąży i karmienia, a zdrowie i wady postawy u źrebiąt
Żywienie i chów w okresie ciąży i karmienia, a zdrowie i wady postawy u źrebiąt

śr., 17 kwi

|

żywienie i odchów a wady źrebiąt

Żywienie i chów w okresie ciąży i karmienia, a zdrowie i wady postawy u źrebiąt

Żywienie i chów w okresie ciąży i karmienia, a zdrowie i wady postawy u źrebiąt - prowadzi lek.wet. Radosław Chybin, specjalista rozrodu koni, hodowca, zdobywca wielu nagród dla wyhodowanych przez siebie koni, lekarz z doświadczeniem w dużych klinikach i hodowlach za granicą

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia

Czas i lokalizacja

17 kwi 2024, 19:30

żywienie i odchów a wady źrebiąt

Goście

O wydarzeniu

Żywienie i chów w okresie ciąży i karmienia, a zdrowie i wady postawy u źrebiąt

Sporo uwagi poświęcimy  zdrowiu i opiece nad klaczą źrebną, w kontekście wpływu na zdrowie i rozwój źrebaka i potencjalnych zagrożeń. Omówiony będzie jaki wpływ na zdrowie i rozwój źrebaka ma sposób odchowu, karmienia źrebaka i klaczy i opieki nad matką w zaawansowanej ciąży. Lek. wet. Radosław Chybin pracując w kilku wielkich hodowlacha i klinikach w Europie miał możliwosć przeprowadzenia szerszych badań i wyciągnięcia konkretnych wniosków na bazie dużej grupy statystycznie znaczącej klaczy i potomstwa. Dodatkowo trzeba podkreślić, że były to topowe hodowle koni sportowych na najwyższym poziomie.

Wiadomo jest, że niektore "wady" czy choroby są dziedziczone, ale wiadomo też np. dużo wynika ze sposobu żywienia klaczy źrebnej i źrebaka oraz sposobu odchowu. Wiemy już np. że tzw czipy u koni są głównie wynikiem warunków odchowu i żywienia źrebaka. Mając tę wiedzę możemy uniknąc poważnych blędów, które będą skutkowac wadami, czy problemami zdrowotnymi u dorosłego konia.

Wielu hodowców, mając jak najlepsze intencje, stosuje  dużo pasz treściwych, lub zawierających  dużo cukrów, co  ma bezpośredni wpływ na rozwój aparatu ruchu u młodego konia. 

Jaki? O tym na webinarze!

Kolejny ważny aspekt to ruchu od pierwszych dni życia. Wielu hodowców bojąc się o kontuzje i urazy u maluchów bardzo ogranicza ruch źrebiąt, a nawet żrebięta są trzymane w boskie przez kilka-kilkanascie  dni  po urodzeniu. 

Czy to jest dobra droga? O tym też będzie mowa!

Szczegółowe analizy, cenne wnioski i zalecenia weterynarza i hodowcy jednocześnie, zostaną przestawione na webinarze!

 

prowadzi:

lek. wet. Radosław Chybin

lekarz weterynarii, absolwent Wydziału Weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Doświadczenie zaczął zdobywać już czasie studiów pracując z lekarzami weterynarii w renomowanych stadninach za granicą, m. in. w Zangersheide. Po ukończeniu studiów pracował w Stadninie koni Gestut Lewitz pod wodzą światowych autorytetów w dziedzinie rozrodu koni i chirurgii. W 2015 roku otworzył własny gabinet  Equimedic, oferując leczenie ambulatoryjne i stacjonarne w zakresie rozrodu, ortopedii, stomatologii, badań kupno-sprzedaż i pomocy w nagłych wypadkach. Hodowla koni sportowych była pasją na długo przed rozpoczęciem studiów. Własny program hodowlany pod przydomkiem "De Maya" ma już pierwsze sukcesy w postaci finalistów czempionatu źrebiąt Z Festival w Belgii, a najstarsze wyhodowane konie stacjonują w znanych zachodnich stajniach- u Ludgera Beerbauma i VDL Stud

Bilety

  • żywienie a wady u źrebiąt

    189,00 zł
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page