top of page
Nagrody i kary w treningu koni - webinar
Nagrody i kary w treningu koni - webinar

czw., 26 paź

|

Nagrody i kary w treningu koni

Nagrody i kary w treningu koni - webinar

Jakie nagrody i kary są najlepiej zrozumiałe dla koni?Jak i kiedy je stosować? Co to jest timing i jakie ma znaczenie dla procesu uczenia się? Jakie błędy najczęściej popełniamy i jak ich uniknąć? Jak stosować nagrody w pracy pod siodłem?

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia

Czas i lokalizacja

26 paź 2023, 19:00 – 21:00

Nagrody i kary w treningu koni

Goście

O wydarzeniu

Jakie nagrody i kary są najlepiej zrozumiałe dla koni?

Jak je stosować?

Co to jest timing i jakie ma znaczenie dla procesu uczenia się przez konia?

Jakie błędy najczęściej popełniamy i jak ich uniknąć? Jak stosowac nagrody i kary podczas pracy pod siodłem?

Konie uczą się bardzo szybko, w mgnieniu oka przyswajają nowe zadania, zarówno te dobre, jak i te złe. Wynika to z ich naturalnych wrodzonych predyspozycji i z milionów lat ewolucji i konieczności przystosowania się do środowiska. To od nas zależy, czy nauczymy konia korzystnych zachowań, czy też z powodu naszej błędnej, czy spóźnionej reakcji - nauczymy konia czegoś zupełnie innego, niż chcieliśmy. To dotyczy zarówno szeroko pojętej obsługi i obcowania z końmi, jak i treningu.

Nigdy w procesie uczenia nie może być miejsca na ból, stres i przymus. Dlaczego?  Bo kiedy koń czuje ból i stres - jego zdolność uczenia się dramatycznie spada, koń wchodzi w stan „walki o życie”, nie przyswaja nowej wiedzy w tym czasie.

Prowadząca:

Magdalena Stanik

Jest certyfikowaną instruktorką Monty Roberts. Pracuje z końmi metodami bez użycia siły i przymusu, opartymi na psychologii koni i zrozumieniu ich naturalnych, instynktownych zachowań. Pracuje z młodymi surowymi końmi, a także końmi, ktore wykazują problemy treningowe i behawioralne, końmi do korekty.

 Podstawą do sukcesu i dobrych wyników w każdej dyscyplinie jeździeckiej jest zbudowanie zaufania, wzajemny szacunek człowieka i konia i zrozumienie tego, co konie nam mówią. Prowadzi swoja stajnię Stajnia Foresta pod Wrocławiem, hoduje też konie sportowe.

Z zamiłowania trenuje ujeżdżenienie. W swojej pracy łączy klasyczny trening z wiedzą o psychologii koni, ich sposobie komunikowania się, uczenia się i postrzegania otaczającej rzeczywistości. Szkoli konie i ludzi. Pomag koniom I ludziom współpracować ze sobą, jak też radzić sobie ze stresem, nowymi trudnymi wyzwaniami.

Bilety

  • nagrody i kary w treningu koni

    119,00 zł
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page