top of page
Na boso czy w podkowach? Webinar o końskich kopytach -  dostęp do nagrania
Na boso czy w podkowach? Webinar o końskich kopytach -  dostęp do nagrania

śr., 12 kwi

|

Na boso czy w podkowach? nagranie

Na boso czy w podkowach? Webinar o końskich kopytach - dostęp do nagrania

Uzyskujesz dostęp do nagrania webinaru. Wielu koniarzy zastanawia się kuć konia, czy nie kuć. Wielu ma złe doświadczenia po wieloletnim kuciu, problemy z białą linią, łamliwe i słabe kopyta. Jakie są zalety i wady podlkuwania? Czy każdy koń poradzi sobie na boso?

Nie prowadzimy sprzedaży biletów
Zobacz inne wydarzenia

Czas i lokalizacja

12 kwi 2023, 16:00 – 30 kwi 2023, 23:50

Na boso czy w podkowach? nagranie

Goście

O wydarzeniu

Uzyskujesz dostęp do nagrania webinaru, który już się odbył, nie masz mozliwości zadania pytań.

 

Wielu koniarzy zastanawia się kuć konia, czy nie kuć. Wielu ma złe doświadczenia po wieloletnim kuciu, problemy z białą linią, łamliwe słabe kopyta, słaba strzałka. Jest też grupa zwolenników - tylko na boso, a kucie uważają za największe zło. Jakie są zalety i wady podlkuwania? Czy każdy koń poradzi sobie na boso?  Czy kucie jest pomocne a może niewskazane dla niektorych koni? Czy bosy koń może świetnie poradzić sobie na zawodach?

Prowadząca:

dr n. wet. Magdalena Senderska-Płonowska prowadzi Gabinet Weterynaryjny Kopyta Magdy, początkowo zajmowała się korekcja kopyt i alternatywnymi metodami ochrony kopyt, w tym butami, podkowami klejonymi, oraz podkowami z tworzyw sztucznych. Od kilku lat podkuwa konie również na podkowy metalowe. Regularnie publikuje artykuły branżowe na temat kopyt w "Weterynaria w Terenie", a kilka artykułów zostało opublikowane w recenzowanych zagranicznych czasopismach - między innymi wyniki badań na temat wpływu metalowych podków na zawężenie kopyt. W 2022 roku obroniła doktorat pod tytułem "Diagnostyka subklinicznej postaci ochwatu u koni" na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page