top of page
Na boso czy w podkowach? Webinar o końskich kopytach
Na boso czy w podkowach? Webinar o końskich kopytach

wt., 11 kwi

|

Na boso czy w podkowach?

Na boso czy w podkowach? Webinar o końskich kopytach

Wielu koniarzy zastanawia się kuć konia, czy nie kuć. Wielu ma złe doświadczenia po wieloletnim kuciu, problemy z białą linią, łamliwe i słabe kopyta. Jakie są zalety i wady podlkuwania? Czy każdy koń poradzi sobie na boso?

Nie prowadzimy sprzedaży biletów
Zobacz inne wydarzenia

Czas i lokalizacja

11 kwi 2023, 19:00

Na boso czy w podkowach?

Goście

O wydarzeniu

Wielu koniarzy zastanawia się kuć konia, czy nie kuć. Wielu ma złe doświadczenia po wieloletnim kuciu, problemy z białą linią, łamliwe słabe kopyta, słaba strzałka. Jest też grupa zwolenników - tylko na boso, a kucie uważają za największe zło. Jakie są zalety i wady podlkuwania? Czy każdy koń poradzi sobie na boso?  Czy kucie jest pomocne a może niewskazane dla niektorych koni? Czy bosy koń może świetnie poradzić sobie na zawodach?

Prowadząca:

dr n. wet. Magdalena Senderska-Płonowska prowadzi Gabinet Weterynaryjny Kopyta Magdy, początkowo zajmowała się korekcja kopyt i alternatywnymi metodami ochrony kopyt, w tym butami, podkowami klejonymi, oraz podkowami z tworzyw sztucznych. Od kilku lat podkuwa konie również na podkowy metalowe. Regularnie publikuje artykuły branżowe na temat kopyt w "Weterynaria w Terenie", a kilka artykułów zostało opublikowane w recenzowanych zagranicznych czasopismach - między innymi wyniki badań na temat wpływu metalowych podków na zawężenie kopyt. W 2022 roku obroniła doktorat pod tytułem "Diagnostyka subklinicznej postaci ochwatu u koni" na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page