top of page
Lonżowanie na 2 lonżach - 3 dni Certyfikowany Kurs Monty Roberts
Lonżowanie na 2 lonżach - 3 dni Certyfikowany Kurs Monty Roberts

pt., 24 lis

|

Bukowice

Lonżowanie na 2 lonżach - 3 dni Certyfikowany Kurs Monty Roberts

Praca z koniem na 2 linach - to zdrowa alternatywa dla klasycznego lonżowania na 1 lonży. Praca na 2 lonżach daje świetne możliwości pracy konia w równowadze, w odpowiednim wygięciu, prawidłowym obciążeniu poszczególnych partii ciała, mięśni i stawów, symetryczny ruch w obie strony, pozwala na precy

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia

Czas i lokalizacja

24 lis 2023, 09:30 – 26 lis 2023, 17:00

Bukowice, Bukowice 10a, 56-120, Polska

O wydarzeniu

Praca z koniem na 2 linach - to zdrowa alternatywa dla klasycznego lonżowania na 1 lonży.

Praca na 2 lonżach daje świetne możliwości pracy konia w równowadze, w odpowiednim wygięciu, prawidłowym obciążeniu poszczególnych partii ciała, mięśni i stawów, symetryczny ruch w obie strony, pozwala na precyzyjne prowadzenie konia, tam gdzie chcemy i w odpowiednim tempie.

Daje nam możliwość gimnastyki i nauki: - skręcania, - cofania, - pracy na „ósemkach”, drągach, - naukę płynnych przejść w dół, - a na wyższym poziomie naukę chodów bocznych i lotnej zmiany nogi w galopie.

Dzięki prawidłowemu używaniu 2 lonż unikamy istotnych zagrożeń powodowanych przez lonżowanie na 1 lonży, jak: odwrotne ustawienie kręgosłupa konia, ustawienie głowy na zewnątrz, wypadanie miednicy na zewnątrz, które mogą prowadzić do bólu, uszkodzeń więzadeł, ścięgien i mięśni.

Wykorzystując urozmaicone ćwiczenia podczas sesji treningowej unikamy też nudy, a zyskujemy koncentrację i zaangażowanie konia.

Podczas warsztatów szczegółowo pokazane zostaną: - technika pracy na kantarze dually i 2 linach w kontekście reakcji zwrotnej na nacisk - przygotowanie, wprowadzenie i używanie sprzętu - praktyczna nauka pracy z koniem na 2 lonżach - zasady linii balansu i kierowania koniem z ziemi - przygotowanie konia na pierwsze siodło - przejście od kantara dually na pierwsze ogłowie

Ważne: - kurs odbywa się w małej grupie max 8 osób, gwarantujemy indywidualne podejście do każdego uczestnika - 80% czasu to zajęcia praktyczne Koszt kursu obejmuje: - 3 dni zajęć teoretycznych i praktycznych - dostęp do platformy edukacyjnej online Monty Roberts Learning Center - opiekę certyfikowanego instruktora w kolejnych miesiącach - Możesz przyjechać ze swoim koniem, lub pracować z naszymi końmi - jest możliwość noclegu na miejscu

Koszt certyfikowany kurs Lonżowanie na 2 lonżach (Long Lining) Monty Roberts 3 dni - 2950 zł boks 50 zł/ dzień

Ten kurs może być traktowany jako samodzielny kurs, lub jako część całego Kursu Podstawowego Horsemanship Monty Roberts (Introductory Course of Horsemanship), który składa się z 4 modułów. Moduły należy ukończyć w max odstępie 1 roku każdy, zaś wszystkie moduły należy ukończyć w przeciągu max 3 lat, aby uzyskać możliwość przystąpienia do egzaminu końcowego. (Nie ma obowiązku przystępować do egzaminu - to Twój wybór!)

Kurs Podstawowy Horsemanship daje dogłębną wiedzę o metodzie Monty Roberts’a, zarówno teoretyczna, jak i praktyczną. Po ukończeniu kursu otrzymasz również podręcznik oraz możliwość dalszego doskonalenia Twoich umiejętności pod okiem certyfikowanego instruktora, wysyłając video z Twojej pracy z końmi, otrzymasz nasze wsparcie i dalsze wskazówki.

Info i zapisy magdastanik@yahoo.com tel. 794 352 048 Lokalizacja: Stajnia Foresta k. Wrocławia

Rezerwacja jest potwierdzona w momencie wpłaty zaliczki 50% kosztu kursu.

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page