top of page
Jak konie sygnalizują ból i dyskomfort - jak odczytać te sygnały. Dostęp do nagrania
Jak konie sygnalizują ból i dyskomfort - jak odczytać te sygnały. Dostęp do nagrania

śr., 31 sty

|

jak konie sygnalizują ból, dyskomfort

Jak konie sygnalizują ból i dyskomfort - jak odczytać te sygnały. Dostęp do nagrania

Konie nie krzyczą, nie płaczą i nie pokazują bólu, wynika to z ich naturalniej, bardzo mocno wrytej w DNA walki o przetrwanie. Jednak uważnie obserwując konia, możemy zauważyć wyraźne sygnały, które wskazują na ból, dyskomfort, dolegliwości ruchowe konia, czy np. pokarmowe. Jakie to sygnały?

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia

Czas i lokalizacja

31 sty 2024, 19:00

jak konie sygnalizują ból, dyskomfort

O wydarzeniu

Otrzymuejsz dostęp do nagrania webinaru

Konie nie krzyczą, nie płaczą i nie pokazują bólu, wynika to z ich naturalniej, bardzo mocno wrytej w DNA  walki o przetrwanie. Słaby osobnik może zostać odrzucony przez stado i będzie łatwym łupem dla drapieżników. Jednak uważnie obserwując konia, możemy zauważyć wyraźne sygnały, które wskazują na ból, dyskomfort, dolegliwości ruchowe konia, czy np. pokarmowe.  Możemy zauważyć te sygnały w ruchu  i w boksie. Ważne jest abyśmy wiedzieli na co zwrocić szczególną uwagę. Ale pamiętajmy, że równie ważna jest psychika konia, wiele dolegliwości fizycznych wynika m.in ze stresu.

Jakie to sygnały i na co musimy zwrocic uwagę? O tym będzie mowa podczas webinaru.

Podczas spotkania będziecie mogli zadać pytania na żywo.

Dla Waszej wygody webinar będzie nagrywany, z możliwością obejrzenia w późniejszym terminie.

Prowadząca:

dr n. wet. Natalia Siwińska

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu,. specjalista chorób koni. Swoje bogate doświadczenie zdobywała w wielu klinikach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Po ukończeniu studiów odbyła staż w Klinice dla Koni Equi Vet Serwis dr Macieja Przewoźnego, gdzie później pracowała jako samodzielny lekarz ponad dwa lata. Od 2015 roku jest związana zawodowo z Katedrą Chorób Wewnętrznych Koni, Psów i Kotów, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Podczas swojej wieloletniej praktyki zdobywała doświadczenie w wielu renomowanych ośrodkach leczenia koni jak m.in. TiHO w Niemczech, VetMedUni w Austrii, Animal Health Trust w Wielkiej Brytanii, Clinique vétérinaire équine de Grosbois we Francji, Weipers Centre Equine Hospital w Szkocji, Animal Clinic (Equine cardioteam) Ghent University w Belgii.

Jej główne zainteresowania kliniczne to choroby wewnętrzne koni - w szczególności choroby układu oddechowego, kardiologia, choroby układu pokarmowego, choroby układu moczowego, choroby wątroby oraz diagnostyka ultrasonograficzna klatki piersiowej (w tym serca) i jamy brzusznej. Dwie z tych dziedzin medycyny stały się tematem jej pracy doktorskiej, pt. „Diagnostyka wczesnego uszkodzenia nerek u koni przy użyciu badania ultrasonograficznego i biomarkerów w surowicy krwi i moczu”. Diagnozuje pacjentów z dokładnością, według zasady „po nitce do kłębka”, a współpraca z wieloma ośrodkami z zagranicy pozwala jej konsultować swoich pacjentów z największymi specjalistami na świecie.

Dodatkowo, jako jedna z nielicznych, od 2016 roku zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób osłów. Swoje doświadczenie w tym temacie zdobywała podczas stażu w The Donkey Sanctuary w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu pod jej opieką znajduje się wielu oślich pacjentów. Poza pracą kliniczną, Natalia jest również naukowcem i współautorem wielu publikacji naukowych w renomowanych czasopismach naukowych.

Bilety

  • bilet

    Jak konie sygnalizują ból, dyskomfort

    119,00 zł
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page