top of page
Imprinting i wczesne szkolenie źrebiąt - webinar
Imprinting i wczesne szkolenie źrebiąt - webinar

sob., 01 kwi

|

Imprinting i wczesne szkolenie źrebiąt

Imprinting i wczesne szkolenie źrebiąt - webinar

Podczas pierwszych godzin życia źrebaka jego mózg jest najbardziej otwarty na przyjmowanie wiedzy, poznawaie nowych boźdźców i uczenie się. Przeprowadzenie procedury wiadomego imprintingu daje same korzyści dla młodego konia i dla nas, ludzi. Nigdy nie ingerujemy w więź źrebaka z matką.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia

Czas i lokalizacja

01 kwi 2023, 14:00

Imprinting i wczesne szkolenie źrebiąt

Goście

O wydarzeniu

Podczas pierwszych godzin życia źrebaka jego mózg jest najbardziej otwarty na przyjmowanie wiedzy, poznawaie nowych boźdźców i uczenie się. Ten proces ma miejsce, czy tego chcemy, czy nie, tak jest zaprogramowany przez naturę. Możemy być świadomie częścią tego procesu lub nie. Przeprowadzenie procedury wiadomego imprintingu daje same korzyści dla młodego konia i dla nas, ludzi. Pozwala przyzwyczaić źrebaka do naszej obewcności, dotyku, różnych zabiegów i przwedmiotów, które będa obecne w jego dalszym życiu. Nigdy podczas imprintingu nie może być ingerencji w więź klaczy ze źrebakiem, ani żadnej formy przumusu, czy siłowego działania wobec źrebaka i klaczy!

Podczas webinaru będzie mowa m.in. o tym, jak prawidłowo przeprowadzić procedurę imprintingu oraz jakie daje nam efekty w późniejszym życiu młodego i dorosłego konia.

Magdalena Stanik

Szkolenie z imprintingu źrebiąt odbyła u dr. Roberta Millera (USA), twórcy tej metody. Jest certyfikowaną instruktorką Monty Roberts. Pracuje z końmi metodami bez użycia siły i przymusu, opartymi na psychologii koni i zrozumieniu ich naturalnych, instynktownych zachowań. Podstawą do sukcesu i dobrych wyników w każdej dyscyplinie jeździeckiej jest zbudowanie zaufania, wzajemny szacunek człowieka i konia i zrozumienie tego, co konie nam mówią. Prowadzi swoja stajnię Stajnia Foresta pod Wrocławiem, hoduje też konie sportowe.

Z zamiłowania trenuje ujeżdżenienie. W swojej pracy łączy klasyczny trening z wiedzą o psychologii koni, ich sposobie komunikowania się, uczenia się i postrzegania otaczającej rzeczywistości. Szkoli konie i ludzi. Pomag koniom I ludziom współpracować ze sobą, jak też radzić sobie ze stresem, nowymi trudnymi wyzwaniami.

Bilety

  • Imprinting i szkolenie źrebiąt

    109,00 zł
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page