top of page
Imprinting i szkolenie źrebiąt - dostęp do nagrania szkolenie online
Imprinting i szkolenie źrebiąt - dostęp do nagrania szkolenie online

śr., 31 sty

|

Imprinting i szkolenie źrebiąt

Imprinting i szkolenie źrebiąt - dostęp do nagrania szkolenie online

Podczas pierwszych godzin życia źrebaka jego mózg jest najbardziej otwarty na przyjmowanie wiedzy, poznawanie nowych bodźców i uczenie się. Przeprowadzenie procedury świadomego imprintingu daje same korzyści dla młodego konia i dla nas, ludzi. Nigdy nie ingerujemy w więź źrebaka z matką.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia

Czas i lokalizacja

31 sty 2024, 19:00

Imprinting i szkolenie źrebiąt

O wydarzeniu

Otrzymujesz natychmiastowy dostęp do nagrania - szkolenie online

Szkolenie online pokazuje krok po kroku procedurę imprintingu, zasady jej przeprowadzenia, dalszą pracę ze źrebakiem w kolejne dni i miesiące. Poparte licznymi video z życia. Wiedza niezbędna dla każdego hodowcy i pomgająca w codziennej obsłudze źrebiat. Imprinting dale też dobry fundament do relacji konia z człowiekiem na przyszłość.

 Podczas pierwszych godzin życia źrebaka jego mózg jest najbardziej otwarty na przyjmowanie wiedzy, poznawaie nowych boźdźców i uczenie się. Ten proces ma miejsce, czy tego chcemy, czy nie, tak jest zaprogramowany przez naturę. Możemy być świadomie częścią tego procesu lub nie. Przeprowadzenie procedury świadomego imprintingu daje same korzyści dla młodego konia i dla nas, ludzi. Pozwala przyzwyczaić źrebaka do naszej obecności, dotyku, różnych zabiegów i przedmiotów, które będa obecne w jego dalszym życiu. Nigdy podczas imprintingu nie może być ingerencji w więź klaczy ze źrebakiem, ani żadnej formy przumusu, czy siłowego działania wobec źrebaka i klaczy!

Podczas webinaru będzie mowa m.in. o tym, jak prawidłowo przeprowadzić procedurę imprintingu oraz jakie daje nam efekty w późniejszym życiu młodego i dorosłego konia. Omówimy też kolejne etapy pracy ze źrebakiem na kolejne tygodnie, miesiące.

Magdalena Stanik

Szkolenie z imprintingu źrebiąt odbyła u dr. Roberta Millera (USA), twórcy tej metody. Jest certyfikowaną instruktorką Monty Roberts. Pracuje z końmi metodami bez użycia siły i przymusu, opartymi na psychologii koni i zrozumieniu ich naturalnych, instynktownych zachowań. Podstawą do sukcesu i dobrych wyników w każdej dyscyplinie jeździeckiej jest zbudowanie zaufania, wzajemny szacunek człowieka i konia i zrozumienie tego, co konie nam mówią. Prowadzi swoja stajnię Stajnia Foresta pod Wrocławiem, hoduje też konie sportowe.

Z zamiłowania trenuje ujeżdżenienie. W swojej pracy łączy klasyczny trening z wiedzą o psychologii koni, ich sposobie komunikowania się, uczenia się i postrzegania otaczającej rzeczywistości. Szkoli konie i ludzi. Pomag koniom I ludziom współpracować ze sobą, jak też radzić sobie ze stresem, nowymi trudnymi wyzwaniami.

Bilety

  • Imprinting i szkolenie źrebiąt

    149,00 zł
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page