top of page
Rozród koni - pakiet 4 webinary lekarzy weterynarii
Rozród koni - pakiet 4 webinary lekarzy weterynarii

dostęp do nagrań od ręki po opłaceniu

|

Rozród koni - pakiet 4 webinary

Rozród koni - pakiet 4 webinary lekarzy weterynarii

1. Najczęstsze przyczyny niepłodności klaczy. 2. Żywienie i chów w okresie ciąży i karmienia, a zdrowie i wady postawy u źrebiąt. 3. Przygotowanie klaczy do sezonu rozrodczego. Ciąża i poród. 4. Techniki i metody rozrodu koni.

Czas i lokalizacja

dostęp do nagrań od ręki po opłaceniu

Rozród koni - pakiet 4 webinary

O wydarzeniu

Rozród koni - pakiet 4 webinary lekarzy weterynarii

koszt - 499 zł

Otrzymujesz dostęp do nagrań 4 szkoleń prowadzonych przez lekarzy weterynarii, specjalistów w dziedzinie rozrdu koni.

Możesz obejrzeć w dowolnym czasie, masz na to aż 60 dni.

  1. Najczęstsze przyczyny niepłodności klaczy - lek. wet Anna Niemiec, specjalistka rozrodu koni
  2. Żywienie i chów w okresie ciąży i karmienia, a zdrowie i wady postawy u źrebiąt - lek. wet. Radosław Chybin, specjalista rozrodu koni, hodowca, zdobywca wielu nagród dla wyhodowanych przez siebie koni
  3.  Przygotowanie klaczy do sezonu rozrodczego. Ciąża i poród - lek. wet Łukasz Oktawiec, specjalista chorób koni i rozrodu
  4. Techniki i metody rozrodu koni - dr n.wet Monika Sikora, specjalista rozrodu koni, hodowczyni koni hanowerskich i kuców islandzkich

Prowadzący:

1. Najczęstsze przyczyny niepłodności klaczy - lek.wet Anna Niemiec

Lek. wet. Anna Niemiec jest absolwentką Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Odbyła wiele szkoleń w klinikach w kraju oraz za granicą - w Austrii oraz w Niemczech. Po ukończeniu studiów wyjechała do Belgii, aby tam pracować jako lekarz weterynarii w Centrum Inseminacji i Embriotransferu w Oudsbergen. Od 2022r. pracuje w Katedrze Rozrodu Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu na stanowisku asystenta dydaktycznego oraz lekarza terenowego. W swojej praktyce klinicznej zajmuje się m.in. leczeniem niepłodności, prowadzeniem ciąży, embriotransferem, opieką okołoporodową oraz neonatologią. W swoich badaniach skupia się przede wszystkim na nowoczesnych technikach wspomaganego rozrodu

2. "Żywienie i chów w okresie ciąży i karmienia, a zdrowie i wady postawy u źrebiąt" - lek.wet. Radosław Chybin

lekarz weterynarii, absolwent Wydziału Weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Doświadczenie zaczął zdobywać już czasie studiów pracując z lekarzami weterynarii w renomowanych stadninach za granicą, m. in. w Zangersheide. Po ukończeniu studiów pracował w Stadninie koni Gestut Lewitz pod wodzą światowych autorytetów w dziedzinie rozrodu koni i chirurgii. W 2015 roku otworzył własny gabinet  Equimedic, oferując leczenie ambulatoryjne i stacjonarne w zakresie rozrodu, ortopedii, stomatologii, badań kupno-sprzedaż i pomocy w nagłych wypadkach. Hodowla koni sportowych była pasją na długo przed rozpoczęciem studiów. Własny program hodowlany pod przydomkiem "De Maya" ma już pierwsze sukcesy w postaci finalistów czempionatu źrebiąt Z Festival w Belgii, a najstarsze wyhodowane konie stacjonują w znanych zachodnich stajniach- u Ludgera Beerbauma i VDL Stud.

3. "Przygotowanie klaczy do sezonu rozrodczego. Ciąża i poród” - lek. wet Łukasz Oktawiec

Absolwent Wydziału Weterynarii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Po ukończeniu studiów odbył staż w klinice dla koni EQUI VET SERWIS dr Przewoźnego koło Poznania. W 2014 roku ukończył specjalizację w zakresie Chorób Koni na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Olsztynie, ukończył również liczne staże, szkolenia i kursy w Polsce oraz zagranicą.

Od 2010 roku prowadzi własną klinikę dla koni GABINET WETERYNARYJNY MEGAVET

Horse w Grzegorzowie, woj. dolnośląskie. Klinika wykonuje szeroki wachlarz usług, pomoc doraźna, stomatologia, ortopedia terenowa, terenowe zabiegi chirurgiczne, kastracje itp, jednak od wielu lat dr. Łukasz Oktawiec specjalizuje się w rozrodzie koni.

Każdego roku, dr. Oktawiec wraz ze swoim zespołem lekarzy weterynarii ma pod opieką kilkaset klaczy. Zajmuje się również diagnostyką oraz leczeniem niepłodności klaczy, inseminacją nasieniem świeżym oraz mrożonym.

Rocznie wykonują ok. 350-400 zabiegów inseminacji

4. "Techniki i metody rozrodu koni” - dr n.wet Monika Sikora

Lekarz weterynarii specjalizująca się w rozrodzie koni.  Studia ukończyła w 2013 roku na Weterynarii UP we Wrocławi. W 2018 roku obroniła rozprawę doktorską nt metod diagnostyki podklinicznego zapalenia macicy u klaczy.  Doświadczenie zawodowe zdobyła w klinikach weterynaryjnych w Islandii i w  Niemczech, pracując jako lekarz odpowiedzialny za rozród koni. Od 2021 pracuje  w Katedrze Rozrodu z Kliniką Zwierząt Gospodarskich we Wrocławiu, jak również w Przychodni Weterynaryjnej Vetoptimum jako lekarz weterynarii.  Prywatnie od 2014 roku stale rozwijam moją hodowlę koni islandzkich oraz ujeżdżeniowych koni hanowerskich.

Bilety

  • Rozród koni -pakiet 4 webinary

    499,00 zł

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page