śr., 31 sty
|Czy mój koń ma astmę? dostęp do nagrania
Czy mój koń ma astmę? I co teraz? - dostęp do nagrania
Otrzymujesz dostęp do nagrania. Astma, kaszel, problemy oddechowe, osłabiona wydolność, spadek formy - są to coraz częściej spotykanie sytuacje u naszych koni. Jakie są przyczyny? Jak rozpoznać objawy astmy u konia? Jak przebiega diagnostyka i jakie leczenie należy stosować.
Czas i lokalizacja
31 sty 2024, 18:00
Czy mój koń ma astmę? dostęp do nagrania
O wydarzeniu
Otrzymujesz dostep na 30 dni do nagrania webinaru. Mozesz go obejrzeć wiele razy w tym terminie.
Astma, kaszel, problemy oddechowe, osłabiona wydolność, spadek formy - są to coraz częściej spotykanie sytuacje u naszych koni. Dotykają koni sportowych, hodowlanych i rekreacyjnych.
Jakie są przyczyny? Jak rozpoznać objawy astmy u konia?
Jak przebiega diagnostyka i jakie leczenie należy stosować?
Co możemy zrobić, aby poprawić jakoś życia konia, jaki wpływ na chorobę ma środowisko, stajnia, wybieg, jakość i sposób żywienia, trening i ruch?
Czy każdy kaszel powinien nas martwić?
O tym i dużo więcej dowiesz się podczas webinaru.
Podczas spotkania będziecie mogli zadać pytania na żywo.
Dla Waszej wygody webinar będzie nagrywany, z możliwością obejrzenia w późniejszym terminie.
Prowadząca:
dr n. wet. Natalia Siwińska
Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu,. specjalista chorób koni. Swoje bogate doświadczenie zdobywała w wielu klinikach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Po ukończeniu studiów odbyła staż w Klinice dla Koni Equi Vet Serwis dr Macieja Przewoźnego, gdzie później pracowała jako samodzielny lekarz ponad dwa lata. Od 2015 roku jest związana zawodowo z Katedrą Chorób Wewnętrznych Koni, Psów i Kotów, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Podczas swojej wieloletniej praktyki zdobywała doświadczenie w wielu renomowanych ośrodkach leczenia koni jak m.in. TiHO w Niemczech, VetMedUni w Austrii, Animal Health Trust w Wielkiej Brytanii, Clinique vétérinaire équine de Grosbois we Francji, Weipers Centre Equine Hospital w Szkocji, Animal Clinic (Equine cardioteam) Ghent University w Belgii.
Jej główne zainteresowania kliniczne to choroby wewnętrzne koni - w szczególności choroby układu oddechowego, kardiologia, choroby układu pokarmowego, choroby układu moczowego, choroby wątroby oraz diagnostyka ultrasonograficzna klatki piersiowej (w tym serca) i jamy brzusznej. Dwie z tych dziedzin medycyny stały się tematem jej pracy doktorskiej, pt. „Diagnostyka wczesnego uszkodzenia nerek u koni przy użyciu badania ultrasonograficznego i biomarkerów w surowicy krwi i moczu”. Diagnozuje pacjentów z dokładnością, według zasady „po nitce do kłębka”, a współpraca z wieloma ośrodkami z zagranicy pozwala jej konsultować swoich pacjentów z największymi specjalistami na świecie.
Dodatkowo, jako jedna z nielicznych, od 2016 roku zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób osłów. Swoje doświadczenie w tym temacie zdobywała podczas stażu w The Donkey Sanctuary w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu pod jej opieką znajduje się wielu oślich pacjentów. Poza pracą kliniczną, Natalia jest również naukowcem i współautorem wielu publikacji naukowych w renomowanych czasopismach naukowych.