top of page
Astma u koni - przyczyny, objawy, leczenie. webinar online
Astma u koni - przyczyny, objawy, leczenie. webinar online

czw., 13 kwi

|

astma u koni - przyczyny, objawy, leczenie

Astma u koni - przyczyny, objawy, leczenie. webinar online

Astma, kaszel, problemy oddechowe, osłabiona wydolność, spadek formy - są to coraz częściej spotykanie sytuacje u naszych koni. Jakie są przyczyny? Jak rozpoznać objawy astmy u konia? Jak przebiega diagnostyka i jakie leczenie należy stosować.

Rejestracja jest zamknięta
Zobacz inne wydarzenia

Czas i lokalizacja

13 kwi 2023, 19:00

astma u koni - przyczyny, objawy, leczenie

Goście

O wydarzeniu

Astma, kaszel, problemy oddechowe, osłabiona wydolność, spadek formy -  są to coraz częściej spotykanie sytuacje u naszych koni. Dotykają koni sportowych, hodowlanych i rekreacyjnych. Jakie są przyczyny? Jak rozpoznać objawy astmy u konia? Jak przebiega diagnostyka i jakie leczenie należy stosować? Co możemy zrobić, aby poprawić jakoś życia konia, jaki wpływ na chorobę ma środowisko, stajnia, wybieg, jakość i sposób żywienia, trening i ruch?

O tym i dużo więcej dowiesz się podczas webinaru.

Podczas spotkania będziecie mogli zadać pytania na żywo.

Dla Waszej wygody webinar będzie nagrywany, z możliwością obejrzenia w późniejszym terminie.

Prowadząca:

dr n. wet. Natalia Siwińska

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu,. specjalista chorób koni. Swoje bogate doświadczenie zdobywała w wielu klinikach zarówno w Polsce, jak i za granicą. Po ukończeniu studiów odbyła staż w Klinice dla Koni Equi Vet Serwis dr Macieja Przewoźnego, gdzie później pracowała jako samodzielny lekarz ponad dwa lata. Od 2015 roku jest związana zawodowo z Katedrą Chorób Wewnętrznych Koni, Psów i Kotów, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Podczas swojej wieloletniej praktyki zdobywała doświadczenie w wielu renomowanych ośrodkach leczenia koni jak m.in. TiHO w Niemczech, VetMedUni w Austrii, Animal Health Trust w Wielkiej Brytanii, Clinique vétérinaire équine de Grosbois we Francji, Weipers Centre Equine Hospital w Szkocji, Animal Clinic (Equine cardioteam) Ghent University w Belgii.

Jej główne zainteresowania kliniczne to choroby wewnętrzne koni - w szczególności choroby układu oddechowego, kardiologia, choroby układu pokarmowego, choroby układu moczowego, choroby wątroby oraz diagnostyka ultrasonograficzna klatki piersiowej (w tym serca) i jamy brzusznej. Dwie z tych dziedzin medycyny stały się tematem jej pracy doktorskiej, pt. „Diagnostyka wczesnego uszkodzenia nerek u koni przy użyciu badania ultrasonograficznego i biomarkerów w surowicy krwi i moczu”. Diagnozuje pacjentów z dokładnością, według zasady „po nitce do kłębka”, a współpraca z wieloma ośrodkami z zagranicy pozwala jej konsultować swoich pacjentów z największymi specjalistami na świecie.

Dodatkowo, jako jedna z nielicznych, od 2016 roku zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób osłów. Swoje doświadczenie w tym temacie zdobywała podczas stażu w The Donkey Sanctuary w Wielkiej Brytanii. Dzięki temu pod jej opieką znajduje się wielu oślich pacjentów. Poza pracą kliniczną, Natalia jest również naukowcem i współautorem wielu publikacji naukowych w renomowanych czasopismach naukowych.

Bilety

  • Astma u koni

    Astma u koni - przyczyny, objawy i leczenie. webinar

    119,00 zł
    + Opłata za obsługę 2,98 zł
    Sprzedaż zakończona

Suma

0,00 zł

Udostępnij to wydarzenie

bottom of page